Zekat

O takvâ sahipleri, bollukta da darlıkta da Allah yolunda harcar, öfkelerini yutar ve insanların kusurlarını affederler. Allah da böyle iyilik ve ihsân sahiplerini sever. (Âl-i İmrân, 134. Ayet)

Allahu Teâla, temel ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayan kulları için zekatı emreder. Günümüzde milyonlarca yoksul insan açlıkla ve hastalıklarla mücadele ediyor. Bu noktada biz müminlerin zekat bağışları, fakirlikle mücadele eden kardeşlerimiz için çok mühim.

Müslümanlar için farz sayılan zekat ibadetini layıkıyla yerine getiren ensar ruhlu dostlarımız çok büyük bir hayra ortak olur. Bu vesileyle Allah (c.),  rızıklarının belirli bir kısmını yoksul ailelerin temel ihtiyaçları için ayıran kardeşlerimizden razı olsun.

Avrupa Yardım Vakfı olarak, uzun yıllardır “hayra açılan kapı” vasfıyla zekat bağış süreçlerini şeffaf bir şekilde yürütmekteyiz. Vakfımızın en büyük niyeti, bağış yapma hususunda insanları bilinçlendirmek. Web sitemizde ve sosyal medya platformlarımızda yaptığımız bağışları ayrıntılı bir şekilde paylaşıyoruz. 


Siz de zekatlarınızı güvenilir bir yolla mazlumlara ulaştırmak isterseniz, sayfamızda yer alan bağış yap butonuna tıklayabilirsiniz.

Zekat

Yoksullukla mücadele eden kardeşlerimiz için zekat bağışlarınızı ulaştırıyoruz.

BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

BAĞIŞÇI BİLGİLERİ

bağış güvenlik