Hakkımızda

Hakkımızda

Avrupa Yardım Vakfı (Europe Aid Foundation) ismi altında 2009 yılında, yardımseverlerin “hayra açılan kapısı” olma amacıyla kurulmuş olan vakfımız, Dünya’nın dört bir yanındaki mağdur ve yardıma muhtaç insanlara yardım eli uzatmayı hedefleyen bir kuruluştur. Kurulduğu günden bu yana hiçbir siyasi ve ideolojik görüşe bağlı olmadan faaliyetlerini yürüten vakfımız, din, dil, ırk ayrımı gözetmeden yoksulların, yetimlerin ve yardıma muhtaç olan herkesin yanında olmaya devam etmektedir.

Uluslararası bir kuruluş olarak Dünya’nın hangi bölgesinde insani yardıma ihtiyaç varsa, o bölgeye sistemli yardım projeleriyle destek olmayı sürdüren Avrupa Yardım Vakfı, yardıma ihtiyaç duyan tüm mazlumların, mağdurların ellerinden tutmak için gayret sarf etmekte ve bu kimselere ulaşıp onların gönüllerine dokunmayı, hayat standartlarını bir nebze olsun yükseltmeyi hedeflemektedir.

İnsanların dinine, diline ve ırkına bakmadan, onlara sadece insan oldukları için değer veren vakfımız, 10’a yakın projesi ve diğer ek yardımlar vesilesiyle yardımseverler ile yardıma muhtaç kimseler arasında köprü vazifesi görmektedir. Avrupa Yardım Vakfı, “Yetim Projesi” ile Dünya’nın dört bir yanındaki yetimlerin yüzlerini güldürmeyi; “Kardeş Aile Projesi” ile yardıma muhtaç kimselere balık vermek yerine, balık tutmayı öğretmeyi; “Su Projesi” ile tertemiz suların kurak topraklara can vereceği su kuyularını inşa etmeyi sürdürmektedir.

Ayrıca “Ramazan Projesi” ile 11 ayın sultanı Ramazan’da kardeşlerimizle aynı sofrayı paylaşmayı; Kurban Projesi ile Kurban Bayramı sevincini hep beraber yaşamayı; “Sağlık Projesi” ile karanlık dünyaları aydınlatmayı; “Eğitim Projesi” ile insana yatırım yaparak kalıcı yardımın teminini; “Afet ve Acil Yardım Projesi” ile en acil durumlarda insanların yanında olmayı kendisine görev edinmiştir.

Vizyonuyla, misyonuyla, projeleriyle iyiliğin evrensel sesini yeryüzüne yaymayı şiar edinen vakfımız, her daim amaçları doğrultusunda ilerleyecek ve yardıma muhtaç kimselere Allah’ın izni ile yalnız olmadıklarını göstererek yardım eli uzatmaktan geri durmayacaktır. İnsanca yaşamayı hak eden tüm mazlumlar ve mağdurların hayatlarına dokunmak hepimizin elinde. Siz de projelerimize katılarak, yardımda bulunarak bu hayra ortak olun.