BANKA HESAPLARIONLINE BAĞIŞ
Kalbindeki Sevgiyi Paylaş, Bir Yetim Çocuğa Destek Ol!

Kalbindeki Sevgiyi Paylaş, Bir Yetim Çocuğa Destek Ol!

Yetim bağışı ile yetimlere yardım edelim, kalplere mutluluk getirelim.

İnsanlık bayrağını farklı mazlum coğrafyalara taşıma sorumluluğunun, günümüz dünyasında her geçen gün daha fazla anlaşıldığı bir gerçektir. Yetimlere yardım elini uzatmak Allah katında yapılacak en büyük sevaplardan birisidir. Savaşlar süresince ne yazık ki iç karışıklıklar, çatışmalar ve siyasi hırsların yarattığı acı ekosistemde, en derin yalnızlık duygusunu yaşayanlar genellikle öksüz ve yetimlerdir. Anne- baba sevgisini hissetmek isteyen çocuklarımıza yardım ederek kalplerindeki acıyı bir nebze de olsa azaltmaya çalışmak için yetim bağışı yapmamız gerekmekte.

Yetimleri sevindirmek, giydirmek ve yardım etmek, dinimizde şerefli bir müessesenin nimetlerine layık görülmeyi ifade eder. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) tarafından yetimlere şefkatle yaklaşmak, onları himaye etmek ve sofralarda ağırlamak gibi gibi yardımların çok büyük sevaplar olduğu belirtilmiştir. Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in küçük yaşta babasını kaybetmiş olması, öksüz ve yetim dualarının benzersiz nimetlere öncülük ettiği gerçeğini vurgular.

Avrupa Yardım Vakfı olarak; yetimlere yardım etmek isteyen tüm değerli hayırseverlerimizin yanındayız. Tanzanya'dan Filistin'e, Suriye'den Nijer'e, Somali'den Burkina Faso'ya, Moğolistan'dan Çad'a kadar geniş bir coğrafyada yetim sponsorluk projeleri ile İslam'ın ve insanlığın merhametli duygusunu yetimlerimize yardım ederek gösteriyoruz.

Yetim Sponsorluk

Günümüz dünyasında, savaşların, doğal afetlerin ve diğer zorlukların gölgesinde kalmış birçok yetim çocuk bulunmaktadır. Bu çocuklar, hayatın acı gerçekleriyle yüzleşirken, içlerindeki umudu kaybetmiş bir şekilde hayatlarına devam ediyorlar. Ancak yetim bağış süreci ile hayata geçirilen yetim sponsorluk projeleri, bu masum yüreklerde yeniden umut filizlenmesine vesile oluyor.

Sponsorluk projeleri, bağışçıların, dünya genelindeki farklı coğrafyalarda yaşayan yetim çocukların eğitim, sağlık ve temel ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmalarına olanak tanır. Yetimlere yardım etmek sadece maddi destek sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bağışçılarıyla yetimler arasında manevi bir bağ kurmayı da hedefler.

İslam'ın öğretilerine uygun olarak yürütülen bu projeler, Peygamber Efendimiz'in (s.a.v.) öksüz ve yetimlere gösterdiği şefkatin izinden giderek, onların yaşamlarını güzelleştirmeyi amaçlar. Bir yetim çocuğunun eğitim alması, sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelecekte kendi ailesini kurabilmesi, bu projelerin temel amaçları arasındadır.

Yetim ve Öksüzlere Yardım Etmenin Önemi

Dinimizde yetim ve öksüzlere yardım etmenin önemi, hem ayetlerde hem de hadislerde ifade edilmiştir. Kuran-ı Kerim’de birçok ayette yetimlere ilişkin özel hükümler yer almaktadır.

 “Bir kimse, müslümanların arasında bulunan bir yetimi alarak yedirip içirmek üzere evine götürürse, affedilmeyecek bir suç işlemediği takdirde, Allah Teâlâ onu mutlaka cennete koyar.” (Tirmizî, Birr, 14/1917)

Yetimlerle ilgili hadis ise oldukça çok sayıdadır. Buradan Peygamber Efendimiz’in yetimlere verdiği önem ortaya çıkmaktadır. Yetim sevindirmekyetim giydirmekyetim duası almak, yetimin ahını almak ve yetimin hakkını yemek gibi birçok konuda hadis-i şerifler bulunmaktadır.

Kur’an -ı Kerim’de bahsedildiği ayetlerden gördüğümüz üzere yetim ve öksüzlere yardım etmenin önemi birçok kez vurgulanmıştır. Bu bilinçle hareket etmeyi başardığımızda dünyanın dört bir yanındaki yetimlerimizin ellerini sımsıkı tutacak ve onların kalplerindeki umutsuzluğu mutluluğa çevireceğiz.

Yetim bağış süreci ile minik kalpleri güldürecek ve onlara bir nebze de olsa yaralarını saracağız. Her çocuğun hayal kurma hakkı vardır, ancak maalesef birçoğu yetim kalmış ve zorlu bir hayatla karşı karşıya. Bu nedenle, yardım elinizi uzatarak onların yaralarını sarmak ve geleceklerini aydınlatmak sizin de elinizde. Yetim bağışlarıyla desteklenen vakfımız, dünya genelinde birçok çocuğun yaşamlarına dokunuyor.

Unutmayın, bir çocuğun gülümsemesi için atılan her adım, geleceğe umutla bakmasını sağlar. Yetimlere yardım etmek için bugün bağış yapın ve onların yaşamlarına dokunarak, sevgi ve umut dolu bir yarın inşa edin. Başkalarının hayatında kalıcı bir iz bırakmak ve yetimlere yardım etmek için şimdi tam zamanı!

Haberi Paylaş