BANKA HESAPLARIONLINE BAĞIŞ
Yemenli Kardeşlerimizin Yüzü Ekmek Projesiyle Güldü

Yemenli Kardeşlerimizin Yüzü Ekmek Projesiyle Güldü

Sen de ekmeğini paylaş; kardeşlik sofrasında kimse aç kalmasın.

Dünyanın en ağır insanlık krizlerinden biri olan savaşa maruz kalan Yemen; açlık ve sefaletten kurtulmak için Müslüman kardeşlerini beklemekte!

Bilindiği üzere 2011 yılında yaşanan Arap Baharı’nın ardından Yemen’de ortaya çıkan iç çatışmalar; 2015 itibariyle tam anlamıyla bir iç savaşa dönüştü. Devam eden yedi yıl boyunca etkisini şiddetlenerek arttıran iç savaş; halkı felakete sürükleyen bir hal aldı. Her türlü ambargo ve kuşatmayla da adeta ölüme terkedilen Yemen halkı, yoksulluk ve açlığın gölgesinde hayatta kalma mücadelesi veriyor. Yakın gelecekte bu iç savaşın insanî bir felakete dönüşmesi ise tüm Müslümanların ve Yemen halkının en büyük endişesi haline geldi. Amansız savaşın yedi yıldır sürdüğü Yemen’de toplam nüfusun %80’i hali hazırda acil yardım ve müdahaleye ihtiyaç duyuyor. Yemen halkının en önemli ihtiyaçlarından biri ise gıda ihtiyacı. Yiyecek yemek ve ekmeğe ihtiyaç duyan Yemen’deki Müslüman kardeşlerimize yardım etmek Müslümanlar olarak bizim hem dini ve hem insani sorumluluğumuz.

İşte bu kutlu sorumluluğu ifa etmek adına Avrupa Yardım Vakfı olarak kıymetli bağışçılarımızın katkılarıyla Yemen’de Ekmek Projesi başlattığımızı sizlere duyurmak isteriz. Başlattığımız Ekmek Projesi ile açlığın hüküm sürdüğü Yemen’de birçok ihtiyaç sahibi aile ekmeğe kavuştu. Proje kapsamında pita olarak bilinen sıklıkla Ortadoğu'da tüketilen lavaş ekmeği, ihtiyaç sahiplerinin istifadesine sunuldu ve hala sunulmaya devam ediyor. Uzun süre dayanıklı durabilen bu ekmeklerle savaş ortamında ve zorlu şartlar altında yaşama mücadelesi veren Yemen halkını açlığa esaret etmekten kurtarmayı hedefliyoruz.

Rahmet ve bereket açısından özel bu mübarek zaman diliminde mazlum halkı sıcak bir ekmekle, ümmeti kardeşlik yardımı ile buluşturmaya devam ediyoruz. Zorlu şartların devam ettiği Yemen’de, Yemenli mağdurların yardım çığlığına sessiz kalmamak adına sizleri bu yardıma ortak olmaya davet ediyoruz.

Değerli hayır sahiplerimiz sizler de bu hayra ortak olarak kıyamet gününde kendinize delil olacak bir hayırda bulunabilirsiniz. Gelin Yemen’deki mazlum kardeşlerimizin karınlarını birlikte doyuralım, onları açlık zafiyetinden birlikte kurtaralım.

Unutmayın! Yemen halkı yardım için Müslüman kardeşlerini bekliyor!

ONLINE BAĞIŞ

Haberi Paylaş